توصیه های قبل و بعد از عمل
توصیه های قبل و بعد از عمل
ژوئن 24, 2017
جراحی زیبایی پلک
جراحی زیبایی پلک
ژوئن 24, 2017

جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی ثانویه

جراحی بینی ثانویه

بنا به دلایل مختلف رینوپلاستی ثانویه یا ترمیمی خیلی سخت تر از رینوپلاستی اولیه می باشد.

علت ان موقعیت و وضعیت تغییر یافته عناصر ساختمان بینی بدنبال عمل اول است. علاوه بر ان معمولا در زمان رینوپلاستی اولیه غضروف تیغه بینی برای رفع انحراف ان دستکاری شده و برداشته می شود. بنابراین در رینوپلاستی ثانویه گاها غضروف موردنیاز برای بازسازی به میزان کافی موجود نمی باشد و با توجه به میزان غضروف باقی مانده ممکن است از گوشها و یا دنده برای بازسازی بینی غضروف قرض گرفته شود.با وجودی که برش روی گوش به خوبی استتار می شود و تغییری در شکل، اندازه، فرم و عملکرد گوش بوجود نمیاید ولی مدت و پیچیدگی عمل را افزایش میدهد.

بافت بینی که قبلا جراحی روی آن صورت گرفته اکنون یک بافت زخمی است که پیچیدگی رینوپلاستی ثانویه را دو چندان می کند. بنابراین دلایل نیاز به دقت و تمرکز در رینوپلاستی ثانویه بیشتر از رینوپلاستی اولیه است.

اگر قصد انجام رینوپلاستی ثانویه را دارید حتماً به یک جراح مجرب مراجعه کنید. در کل به علت حساسیت عمل جراحی مجدد بینی اینکار بهتر است فقط در موارد اختلالات شدید ظاهری یا تنفسی انجام گیرد. به یاد داشته باشید که نتیجه عمل جراحی مجدد حتی در دستان یک جراح ماهر به طور دقیق قابل پیش بینی نمی باشد. اصرار و وسواس بیمار در اصلاح عیوب کوچک پس از یک جراحی رینوپلاستی به سادگی می تواند مشکلات او را چند برابر کند.

بهترین جراح پلاستیک دکتر شاهین میلانی