جراحی گوش
جراحی گوش
ژوئن 24, 2017
جراحی زیبایی بینی
جراحی ابرو
ژوئن 24, 2017
نمایش همه

جراحی چانه و گونه

جراحی چانه و گونه

جراحی چانه و گونه

تعریف:

کاشت گونه روشی موثر در بهبود فرم، برجستگی و متوازن کردن صورت یک فرد است. این مورد به روش های گوناگون انجام می شود که یا بصورت تزریق فیلر یعنی چربی یا ژل بوده و یا طی عمل پروتز از جنس سیلیکون یا گورتکس تعبیه میشود. در این قسمت بیشتر به مسایل مربوط به پروتز پرداخته میشود.

عوارض:

احتمال کبودی موقت، ورم، بی حسی، سفتی پوست و محدودیت در جویدن بعد عمل وجود دارد.

بهبودی:

محدودیت های رژیم غذایی و محدودیت های فعالیتی بسته به نحوه عمل شما دارد. توانایی حرکت دادن دهان و لب هایتان ممکن است به طور موقت کم شود.

زمان بازگشت به محل کار: 1 تا 2 هفته بعد از جراحی است.

خطرات:

ندرتاً عفونت احتمالی (که ممکن است پروتز نیاز به تعویض داشته باشد) و جایگذاری نامناسب (که منجر به عمل ثانویه می شود) ممکن است پیش اید. هماتوم و بی حسی در اثر آسیب اعصاب نیز از عوارض نادر است.

نتایج:

پروتزهای گونه دائمی هستند، ولی تزریق ژل و چربی بعد از مدتی جذب خواهند شد.

تکنیک عمل:

پروتز گونه با روش های زیبایی دیگر مانند لیفت صورت، لیفت پیشانی یا جراحی پلک ممکن است همزمان انجام شود. پروتزها  از طریق برش زیر لب بالا  و گاهی اوقات از طریق برش پلک تحتانی تعبیه میشوند.

شرایط بیمار:

بستری موقت

بیهوشی:

بیهوشی کامل و گاها نیمه بیهوشی

پروتز چانه (منتوپلاستی)

تعریف:

اصلاح شکل چانه با گذاشتن پروتز چانه یا بریدن استخوان چانه و جلو آوردن و یا عقب بردن آن منتوپلاستی نامیده میشود. پروتز چانه ممکن است با عمل بینی یا لیفت کامل صورت، انجام گردد. جنس پروتزها  سیلیکون و یا گورتکس میباشد. روش دیگر تزریق چربی بدن بیمار یا ژل می باشد که هر دو موقت  هستند .

مدت زمان عمل:

بین 30 دقیقه تا 1 ساعت بسته به چگونگی عمل، طول می کشد.

اثرات جانبی:

مشکل در صحبت کردن و خندیدن برای چندین روز بعد از عمل جراحی ممکن است وجود داشته باشد. اگر شما بخیه درون دهانی داشته باشید برای چندین روز رژیم مایع بایستی داشته باشید.

بهبودی:

بیماران می توانند بعد ازچند روز سرکار حاضر شوند.

خطرات:

ندرتاً خونریزی احتمالی، عفونت و بی حسی ناحیه چانه بطور موقت وجود دارد.

نتایج:

اثر پروتز دائمی است و اثر آن چند روز بعد عمل و با کاهش ورم مشخص می شود. .ولی تزریق چربی و ژل بتدریج جذب بدن میشوند.

chin 1 300x188 - جراحی چانه و گونه

روش عمل:

پروتزهای چانه معمولاً از دو طریق  یا توسط  برش زیر چانه و یا از طریق برش زیر لب پایین تعبیه می گردند.

پروتز چانه میتواند با ساکشن غبغب و گردن همراه باشد.

وضعیت بیمار:

معمولاً سرپایی در مطب یا کلینیک انجام می گردد و نیازی به بستری ندارد.

بیهوشی:

بیهوشی کامل و یا نیمه بیهوشی

دکتر خوب برای پروتز چانه

برای اینکه بهترین نتیجه را از جراحی پروتز چانه به دست آورید لازم است ابتدا درباره یافتن بهترین جراح تحقیق کنید و در جلسات مشاوره قبل از عمل درباره اهداف و انتظارات خود با وی صحبت کنید. علاوه بر این لازم است انتظارات واقع بینانه ای داشته باشید.

دوره نقاهت پروتز چانه

از آنجایی که جراحی چانه نیازی به بیهوشی ندارد بنابراین دوران نقاهت آن کوتاه است و معمولا بیماران پس از 24 تا 48 ساعت می توانند به محل کار خود بازگردند یا فعالیت های سابق خود را از سر گیرند.

هزینه پروتز چانه در سال 98

برای بسیاری از افراد میزان هزینه جراحی پروتز چانه اهمیت دارد ولی بهتر است بیش از آن تجربه و مهارت جراح را مدنظر قرار دهید. همچنین در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید از طریق شماره های مندرج در سایت دکتر شاهین میلانی یا پیج اینستاگرام ایشان اقدام کنید.