عمل بینی و تمام آنچه که باید بدانید

عمل بینی و جراحی زیبایی بینی

عمل بینی یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی در ایران هست. و نحوه‌ی که به انجام عمل زیبایی بینی بعنوان یک اتفاق عادی در جامعه دیده می‌شود. عمل بینی از نخستین و پرمخاطب ترین عمل های زیبایی به منظور بهبود ظاهر افراد است که در دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. در طی این عمل، جراح ; غضروف و استخوان بینی را برای رسیدن به یک ظاهر مطلوب تر تغییر می دهد.

ما در این مقاله قصد داریم تا تمام آنچه که شما درباره عمل زیبایی بینی باید بدانید را توضیح دهیم.

عمل جراحی بینی

درباره عمل جراحی بینی

انسان ذاتا همیشه به دنبال زیبایی و زیباتر شدن است؛ امروزه با پیشرفت علم پزشکی، این امکان برای بشر فراهم شده است تا صورت که مهمترین عضو ظاهری بدن و بخش ارتباط با دنیای بیرون برای هر فردی است را آنطور که مایل است تغییر دهد.

امروزه عمل زیبایی بینی جزو مشهور ترین عمل های زیبایی در ایران می باشد که متقاضیان بسیاری دارد.

روزانه افراد بسیاری جهت انجام جراحی زیبایی بینی به مطب ها و کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند.

عمل بینی که با نام رینوپلاستی نیز شناخته شده است می تواند تا حد زیادی تعادل ویژگی های صورت را بهبود بخشد و به بیماران کمک کند تا اعتماد به نفس تازه ای پیدا کنند.

عمل بینی علاوه بر زیبایی می تواند برای اصلاح نقص های ساختاری و مادر زادی، از جمله مواردی که موجب مشکلات تنفسی می شود، انجام گردد.

جراحی بینی در ایران همواره با آمار روبه رشدی همراه است که همین موضوع موجب شده تا جراحان زیبایی ایران در این حوضه جزو بهترین های جهان شناخته شوند.

برای اثبات این نکته میتوان به جرات اظهار کرد که پزشکان جراحی پلاستیک ایرانی در طی سال علاوه بر هزاران مراجعه کننده داخلی، توانایی های خود را در جراحی زیبایی بینی خارجی ها هم ثابت می‌کنند.

 

چرا عمل زیبایی بینی؟

امروزه عمل زیبایی بینی جزو مشهور ترین عمل های زیبایی در ایران می باشد که متقاضیان بسیاری دارد.

بینی عضو مرکزی صورت محسوب می شود و کوچکترین ایراد آن زیبایی سایر اجزای صورت را تحت شعاع قرار خواهد داد.

جراحی عمل بینی که با نام رینوپلاستی نیز شناخته شده است می تواند تا حد زیادی تعادل ویژگی های صورت را بهبود بخشد و به بیماران کمک کند تا اعتماد به نفس تازه ای پیدا کنند.[

جراحی بینی علاوه بر زیبایی می تواند برای اصلاح نقص های ساختاری و مادر زادی، از جمله مواردی که موجب مشکلات تنفسی می شود، انجام گردد.

از این رو انتخاب بهترین جراح بینی در ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

افرادی که خواستار انجام عمل بینی هستند معمولا به دنبال بهترین جراح بینی ایران هستند. قبل از انجام عمل زیبایی بینی باید از مهارت و عملکرد پزشک متخصص خود اطمینان حاصل فرمایید.

انواع بینی‌ها و روش عمل زیبایی بینی

معمولا بینی‌ها را به دو بخش بینی‌های گوشتی و بینی‌های استخوانی تقسیم می‌کنند. البته افرادی هم هستند که مابین این دو دسته قرار میگیرند و میانگینی از تعریف این دو دسته هستند.

بینی گوشتی و درباره عمل زیبایی بینی‌های گوشتی

افرادی که دارای پوست ضخیم در بینی هستند را در اصطلاح بینی گوشتی می نامند. این نوع بینی‌ها در جراحی با محدودیت‌های روبرو می‌شوند.

چرا که بینی‌های گوشتی به دلیل ضخامت پوست در برابر تغییر مقاوت بیشتری از خود نشان می دهند به همین خاطر کمتر می‌توان ظرافت‌های فرم بینی فانتزی را در بینی گوشتی اعمال کرد،

همچنین برای انجام عمل بینی با انتخاب جراح بینی خوب می توان نتیجه مطلوبی را حاصل کرد. دکتر شاهین میلانی که تجربه بیش از 1600 جراحی بینی را دارد در این‌باره می‌گویند بینی‌های گوشتی برای جراحی بینی طبیعی مناسب‌تر هستند.

 

سوال: آیا بینی گوشتی پس از عمل زیبایی برمی گردد؟

زیبایی یک امر نسبی است و نباید از عمل جراحی بینی انتظارات معجزه آمیز و غیر‌منطقی داشته باشید.

در مورد برگشت پذیری بینی‌های گوشتی می‌توان این‌گونه گفت که با تکنیک‌های قدیمی، تقریباً کار خاصی برای بینی گوشتی نمی‌توان کرد چرا که تکنیک‌های قدیمی بیشتر کاهنده هستند و شامل تراش دادن استخوان و غضروف خواهند شد.

طبق گفته متخصصان آنچه که از بینی کاسته یا به آن افزوده شود، معمولا به همان حالت باقی خواهد ماند، اما آنچه در مورد بینی گوشتی صدق می‌کند، تورم شدیدتر و طولانی‌تر در آن است.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی می‌توان اطمینان داد که این موضوع به ندرت پیش می‌آید.

از نکات مهم برای عدم برگشت‌پذیری بینی گوشتی این است که شما باید انتخاب درستی از جراح خود داشته باشید.

همچنین مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید. تا مدت زیادی بینی پس از جراحی به ویژه بینی‌های گوشتی دچار ورم خواهد بود و شما باید برای رسیدن به زیبایی صبور باشید.

بینی استخوانی و عمل زیبایی بینی‌های استخوانی

بینی استخوانی دارای مشخصه هایی از جمله: قوز بینی، عقابی بودن بینی، پوست نازک، بافت و مشهود غضروفی، فرم خم و شکل منحنی یا زاویه می‌باشد.

همین ویژگی‌ها به ظرافت تراش استخوان بینی در حین عمل جراحی بینی کمک شایانی می‌کند تا نتیجه جراحی بینی‌های استخوانی بسیار زیبا جلوه دهد.

جراحی بینی‌های استخوانی به دلیل داشتن ایده‌آل‌ترین ویژگی‌ها برای جراحی بینی، نتایج مطلوب و مورد رضایتی را برای افراد ایجاد می‌کند. حاصل جراحی بینی استخوانی می‌تواند بینی فانتزی یا اصطلاحا عروسکی باشد.

از مزایای این نوع بینی می‌توان به میزان کبودی و ورم کمتر ناشی از جراحی بینی نسبت به بینی‌های گوشتی اشاره نمود.

ترمیم بینی

ترمیم بینی برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که قبلآ عمل بینی انجام داده‌اند اما بینی آنها بعد از عمل دچار ایراد‌های ناشی از جراحی قبلی شده است و نیاز به بازسازی و اصلاح دارد.

در برخی موارد جراح بینی به نکات ریزی توجه نمی‌کند و موجب بروز نقص‌های کوچک در بینی می‌شود که نارضایتی بیمار را بعد از عمل زیبایی به همراه دارد.

جراحی بینی ثانویه با دو روش باز و بسته انجام می‌گیرد. برای این جراحی حدود 1 الی دو ساعت نیاز است و بیمار همان روز به توصیه جراح بینی ترخیص می‌شود.

در رینوپلاستی ثانویه، شما باید مشکلات خود را با جراح درمیان بگذارید.

از جمله مشکلاتی که منجر به عمل جراحی ترمیم بینی می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • برداشته نشدن کافی قوز بینی
 • برداشته شدن بیش از حد پشت بینی و قوس بینی
 • عدم تقارن بینی
 • کاهش زاویه بین بینی با لب و یا افتادن نوک بینی
 • بیش ازحد سربالا بودن بینی
 • برداشتن بیش از حد بافت نرم بینی
 • عدم اصلاح انحراف تیغه بینی
 • اندازه نادرست فاصله سوراخ‌های بینی
 • قرار گیری نامناسب پره‌های بینی
 • مشکلات تنفسی بیمار
 • و….

چه زمانی برای ترمیم عمل بینی مناسب است؟

هنوز هم میان جراحان بینی مختلف در مورد زمان مناسب ترمیم بینی اختلاف نظر وجود دارد.

گاهی اوقات پیشنهاد می‌شود که حداقل 1 سال از انجام عمل بینی اول سپری شده باشد و پس از آن برای عمل ترمیم بینی اقدام نمایید.

ایراداتی همچون از بین بردن برآمدگی استخوان کوچکی که در جراحی اول فراموش شده، بعد از گذشت شش ماه از عمل جراحی اول، به راحتی عمل ترمیم بینی صورت می‌گیرد.

البته که در هر صورت جراح بینی شما باید بعد از معاینه این تصمیم را بگیرد.

عمل بینی بصورت باز یا بسته

جراحی زیبایی به روش بسته به روشی اطلاق می‌شود که تمام برش‌های جراحی در داخل بینی انجام شود و زخم ها همه از داخل ایجاد شوند؛ در این روش با آنکه برش‌ها پنهان هستند، جراح هنوز می‌تواند به نقاط زیادی از بینی دسترسی پیدا کند تا به طیف وسیعی از موارد زیبایی و ساختاری رسیدگی نماید.

روش باز روشی است که بین سوراخ‌های بینی یک برش ظریف زده می‌شود که در این حالت پوست به راحتی از روی بینی بلند خواهد شد.

جراحی بینی به روش باز به پزشک امکان دسترسی بیشتری به غضروف و استخوان‌های بینی را می‌دهد، اما ممکن است جای زخم کوچک بر روی بینی باقی بماند.

عوامل موثر در نتیجه جراحی بینی

عوامل مختلفی در هر جه بهتر شدن نتیجه جراحی بینی نقش دارند.  جنس پوست، میزان ضخامت ، انعطاف پذیری آن از عوامل مهمی هستند.

همچین تناسب بین اعضای دیگر صورت و زیبایی آنها در نتیجه جراحی بینی تاثیر زیادی خواهد داشت.

انتخاب جراح با تجربه نیز یکی دیگر از عوامل نتیجه بهتر عمل بینی خواهد بود.

علاوه بر این‌ها  مراقبت‌های قبل و بعد از عمل  تاثیر بسزایی در نتیجه آن خواهد داشت و شما با رعایت مواردی که دکتر به شما توصیه می‌کند می‌توانید نتیجه‌ی بهتری را بگیرید.

برای شناخت این موارد می‌توانید مطالب آموزشی که در بخش مقالات وبسایت دکتر میلانی هست را مطالعه کنید.

تاثیر وضعیت روحی و روانی بیمار در عمل بینی

قطعآ که حالات روحی و روانی بیمار در عمل بینی تأثير بسزايي دارد.

چه بسيار بيمارانی كه پس از عمل بینی با وجود نتيجه رضايت بخش، به دليل مشكلات روحی و روانی، وسواس فكري يا شخصيت‌هاي متزلزل و بيش از اندازه تأثيرپذير از ديگران، از نتيجه عمل خود ناراضي اند و دچار اختلال فکری می‌شوند.

اکثر افرادی که قصد جراحی بینی دارند از نظر خود برای اینکار دلایل موجهی خواهند داشت، مانند افزایش اعتماد به نفس در برخوردهای اجتماعی، جلب رضایت خانواده و اطرافیان و … اما باید این را بدانند که این جراحی برای آنها توصیه نمی‌شود.

جراح بینی، در این زمان ضمن معاینه بیمار به او این مطلب را یاد‌آوری می‌کند که تغییرات ظاهری نمی‌تواند تاثیرات چشمگیری در زندگی فرد ایجاد نماید تا افرادي كه از جراحي انتظاري غیر واقع بینانه دارند، از عمل صرف نظركنند.

سن مناسب برای انجام عمل بینی

جراحی بینی برای نوجوانانی که بینی‌شان بطور کامل رشد نکرده و به اندازه ی بالغ خود نرسیده است توصیه نمی شود.

چرا که بینی در دوران بلوغ پف می‌کند و غالبا در حال رشد است؛ پس نمی‌توان اندازه‌ی واقعی بینی را در دوران بلوغ مشاهده کرد.

بطور کلی برای دختران بعد از 14 سالگی و برای پسران بعد از 16 سالگی میتوان این عمل را انجام داد

اما معمولا بهترین نتیجه بعد از 18 سالگی برای افراد رقم می‌خورد زیرا رشد اجزای صورت پایان گرفته و بینی شکل نهایی خود را گرفته است.

عوارض جراحی بینی

عمل بینی نیز مانند دیگر عمل‌های جراحی می‌تواند عوارض بخصوصی را به همراه داشته باشد. اما انتخاب یک جراح متخصص به شما کمک می‌کند تا بتوانید تا حد بسیار زیادی از عوارض عمل جراحی بینی جلوگیری نمایید.

از عوارض احتمالی عمل جراحی بینی می‌توان به خونریزی بینی، عفونت یا واکنش منفی نسبت به ماده‌ بیهوشی اشاره نمود. سایر خطرات و عوارض جراحی بینی عبارت‌اند از:

 • تنفس سخت از راه بینی
 • بی‌حسی دائمی در داخل و اطراف بینی
 • احتمال ایجاد ظاهر نامتقارن در بینی
 • احساس درد، تغییر رنگ یا ورم مداوم بینی
 • اثر زخم
 • سوراخ شدن تیغه‌ بینی.

چرا عمل زیبایی بینی ؟ مزایای عمل جراحی بینی چیست ؟

از مزایا جراحی بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اعتماد به نفس و تجسم ذهنی بهتر از ظاهر خود
 •  ایجاد ظاهر متعادل تری در صورت
 •  علاوه بر نقایص مادرزادی داخلی، نقایص بیرونی نیز اصلاح می‌شود
 • ایجاد تناسب بین بینی و اجزای دیگر صورت
 • بر‌طرف کردن مشکلات تنفسی و ساختاری بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی:

 • برای رفع و بهبود کبودی صورت تا ۲۴ساعت بعد از انجام جراحی از کمپرس سرد بر روی صورت خود استفاده کنید.
 • از فعالیت‌های شدید مثل ورزش‌های هوازی و دویدن و…. شدید خودداری کنید.
 • از فین کردن و تخلیه‌ی شدید بینی خودداری نمایید.
 • مصرف آنتی بیوتیک، مسکن‌ها و داروها باید حتما طبق دستور متخصص مصرف شود.
 • از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول خودداری نمایید.
 • از خوردن نمک خودداری کنید.
 •  از مسواک نرم استفاده نمایید.
 • هنگام استراحت و خواب چند بالشت در زیر سر خود قرار دهید و سعی کنید سر خود را بالا نگه دارید.
 • برای شست‌و‌شوی بینی از سرم مخصوص و پنبه استفاده کنید.
 • ترشحات خونی بینی و گلو درد در چند روز اول طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد.

نکات مهم قبل از جراحی بینی:

 • در انتخاب پزشک جراح خود نهایت دقت را داشته باشید و از مشاوره‌های پیش از عمل استفاده نمایید. (برای اینکار شما می‌توانید بصورت حضوری با دکتر شاهین میلانی جلسه‌ی مشاوره‌ای داشته باشید. دکتر میلانی با بیش از 1600 عمل موفق و رضایت بخش یکی از با تجربه‌ترین پزشکان جراحی زیبایی ایران می‌باشند.)
 • از دو هفته قبل و تا دو هفته بعد از عمل مصرف مسکن‌‌هایی مانند بروفن و آسپیرین قطع کنید. زیرا مصرف این دارو‌ها موجب خونریزی در حین عمل شده و عمل جراحی بینی را با مشکل مواجه خواهد کرد.
 • از دو هفته قبل و بعد از مصرف دخانیات و نیکوتین خودداری کنید.
 • در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی به همراه نداشته باشید.
 • آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.
 • از خوردن و آشامیدن در روز عمل جدا خودداری کنید.
 • در هنگام مراجعه به کلینیک باید لباسی راحت به تن داشته باشید که مجبور نباشید از سر به تن کنید

ماساژ بینی بعد از جراحی زیبایی بینی

ماساژ دادن استخوان‌های بینی و جای بخیه یکی از مراقبت‌‌های پس از عمل رینوپلاستی است.

ماساژ بینی بعد از عمل معمولا برای افرادی پیشنهاد می‌شود که استخوان‌های بینی آن‌ها جهت فرم‌دهی شکسته شده‌ است.

ماساژ بینی از هفته دوم بعد از برداشت گچ بینی به افراد توسط پزشک جراح توصیه می‌شود.

اگر ماساژ بینی بعد از عمل به درستی و در زمان مناسب و طبق آموزشی که جراح می دهد انجام پذیرد مشکلات خفیفی که در بینی وجود داشته است اصلاح می شود.

با توجه به نوع پوست و مشکلاتی که بعد از عمل ممکن است وجود ایجاد شود، هر بینی ماساژ مخصوص خود را دارد و آموزش ماساژ بینی توسط جراح به شما انجام شود.

نحوه انجام ماساژ بینی

ابتدا رو به آینه بایستید و با استفاده از دو انگشت شست به مدت 1 دقیقه فشار کافی و مساوی را در دو طرف بینی وارد نمایید و (شستتان را ثابت نگه دارید).

منظور از فشار کافی یعنی بعد از وارد کردن فشار به بینی کمی درد در ناحیه مورد نظر احساس شود. ذکر این نکته ضرروی است که نباید به سمت بالای پل استخوان فشار وارد شود و شست حتما باید پایین‌تر از لبه استخوان بینی قرار گیرد.

قرار گرفتن صحیح انگشت موجب می‌شود که فشار مساوی و کافی به هر دو طرف بینی وارد شود چراکه این امر بسیار مهم است.

دقت داشته باشید که طی ماساژ دادن بینی را به سمت چپ و راست حرکت ندهید و سعی کنید بینی را با کمک انگشتانتان به سمت گونه ها ماساژ دهید.

این گونه تمرینات حتما باید زیر نظر جراح متخصص باشد تا با اصولی و صحیح انجام گیرد. زمان مناسب برای ماساژ بینی بعد از استحمام و قبل از چسب زدن بینی می باشد. البته می‌توانید در مواقعی که از چسب بینی نیز استفاده کرده‌اید ماساژ بینی را انجام دهید.

نحوه چسب زدن بعد از عمل بینی

پس از عمل جراحي بيني مراقبت‌هاي بعد از عمل بسیار مهم و ضروری است.

در صورت عدم توجه به اين مراقبت ها و انجام نادرست مراقبت ها ممكن است در بهبودي كامل فرد مشكلاتي پيش آيد.

بعد از انجام عمل جراحي براي منقبض شدن پوست اطراف بيني به دستور پزشک از چسب بینی استفاده شود.

چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی برای افرادی که ضخامت پوست آنها در حد زیاد یا متوسط است بسیار حیاتی و الزامی می‌باشد.

زیرا این گونه افراد معمولآ مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا پوست بینی‌شان منقبض شود و یا شکل و فرم لازم را بگیرد.

این امر به منقبض شدن پوست بینی و اتصال سریع‌تر آن به استخوان و غضروف کمک بسزایی می‌نماید.

آموزش نحوه چسب زدن بعد از جراحی زیبایی بینی

قبل از هر چیز با پزشک خود مشورت نمایید و شیوه چسب زدن را آموزش ببینید.

 • قبل از چسب زدن بینی حتما آن را به وسیله‌ی یک دستمال الکی و یا پد پاک نمایید. سپس نم پوست را با حوله به آرامی بگیرید و كامل خشك کنید.
 • برای چسب زدن حتما اندازه‌ی آن را متناسب با آن قسمت از بینی ببرید. (بر اساس اندازه بيني‌تان 10 الي 12 سانت از آن را جدا كرده و به شكل هلالي در آوريد.)
 • سپس چسب را زير بيني چسبانده طوري كه سوراخ‌ها بيني را بپوشاند. وسط نوار در زير بيني قرار مي‌گيرد و بقيه آن را تا نزديكي چشم بالا بياوريد.
 • در مرحله بعد سه تكه نوار 3 تا 5 سانتي جدا كرده و روي عرض بيني قرار دهيد طوري كه مقداري از هر تكه چسب در زير تكه‌ي ديگر باشد.
 • بار ديگر يك تكه چسب به صورت عرضي روي بيني بچسبانيد و آرام آن را بماليد تا خوب روي لايه‌هاي قبلي قرار بگيرد.

جهت جدا کردن و تعویض چسب‌ها هم ابتدا براي شل شدن چسب ها از محلول استفاده كنيد. همچنین می‌توانید زیر دوش آب گرم و با مقدار زیادی کف صابون آن را  جدا نمایید.

براي گرفتن سر چسب‌ها نیز از وسايلي مانند موچين می‌توانید استفاده كنيد.

در نهایت انتهاي چسب را خيلي آرام بگیرید و 180 درجه برگردانيد و كندن چسب‌ها را به همين منوال تا اخر ادامه دهيد.

دقت داشته باشید که کندن چسب به اندازه چسب زدن آن روی بینی مهم است. بنابراین شما نباید به یک باره و از ته چسب را جدا کنید و از روی پوست خود بکنید. این کار باعث می شود تا تمام اثر چسب زدن از بین برود و نتیجه‌ی دلخواه را نگیرید.

هزینه جراحی بینی

فاکتورهای مختلفی تعیین کننده هزینه عمل بینی است که که از جمله آنها می‌توان به:

تغییرات مورد نیاز در جراحی زیبایی بینی، نوع بینی، نوع پوست بینی، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی، دستمزد متخصص بیهوشی، هزینه امکانات و وسایل جراحی، هزینه آزمایشات، هزینه جراح، هزینه دارو و…..اشاره نمود. البته با توجه به فاکتورهای مختلفی در هزینه جراحی بینی نمی توان به طور دقیق هزینه جراحی را بیان کرد و پس از مشاوره و معاینه جراح می‌توان درباره آن تصمیم گرفت.

هزینه عمل بینی گوشتی

در بینی های گوشتی با توجه به پوست ضخیم بینی فرآیند جراحی کمی پیچیده تر و حساس تر می‌شود.

مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار دشوار است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی مشاهده نمی شود.

لذا به دلیل سختی این نوع عمل بینی معمولا هزینه آن از جراحی بینی استخوانی بالاتر است.

هزینه عمل بینی استخوانی

دستمزد جراح بینی استخوانی بسته به شرایط هر جراح متفاوت بوده و ممکن است به چندین میلیون برسد. دستمزد‌های ارائه شده توسط جراحان مختلف، با توجه به نوع عمل نیز متفاوت است.

بطور کلی هزینه عمل بینی استخوانی به عوامل از قبیل: میزان مشکلات موجود در بینی، نوع پوست، فرم بینی و…. بستگی دارد که پس از مشاوره با پزشک از آن آگاهی پیدا خواهید کرد.

البته هزینه عمل بینی های استخوانی کمتر از بینی های گوشتی است.

هزینه عمل ترمیم بینی

جراحی ترمیمی بینی، عملی نیست که توسط تمامی جراحان بینی انجام گیرد.

به این خاطر که انجام این جراحی نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد. جهت اطلاع از هزینه جراحی ثانویه بینی نیاز است تا بیمار توسط جراح با تجربه معاینه شود (چرا که در برخی مواقع مشکل بینی کاملاً جزئی است و حتی نیازی به بی هوش کردن بیمار نیست).

بطور کلی هزینه ترمیم بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی، شدت عارضه، هزینه متخصص بیهوشی و بیمارستان، هزینه آزمایشات و غیره تعیین می‌شود.

پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

شرکت های بیمه به ندرت هزینه جراحی بینی را متحمل می‌شوند. انجام جراحی بینی صرفا جهت زیبایی، به هیچ وجه تحت پوشش بیمه های طرف قرارداد قرار نمی‌گیرد.

پس اگر قصد انجام عمل زیبایی بمنظور زیباتر شدن و بالا بردن هارمونی چهره خود دارید باید صفر تا صد هزینه را خودتان پرداخت نمایید.

البته برخی از شرکت های بیمه بخشی از هزینه‌های عمل بینی به دلیل انحراف یا شکستگی و یا مشکلات تنفسی را پرداخت می‌کنند، اما ثابت کردن این عوامل به شرکت‌های بیمه کاری سخت و گاهی غیر‌ممکن است.

انتخاب بهترین جراح در ایران:

افرادی که خواستار انجام عمل بینی هستند معمولا به دنبال بهترین جراح بینی ایران هستند. انتخاب بهترین جراح بینی در ایران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از انجام عمل زیبایی بینی باید از مهارت و عملکرد پزشک متخصص خود آگاهی کافی را داشته باشید.

بهترین جراح بینی ایران، معمولا مهارت بالایی در انجام عمل دارد.

جراحی را برای انجام عمل بینی برگزینید که دارای تخصص و مدارک حرفه‌ای باشد و این عمل را بطور مکرر انجام می‌دهد و تبحر کافی را در انجام عمل بینی دارد.

نکته مهم دیگر اینکه که شما عزیزان باید اهداف مورد نظرتان را برای نتیجه کار به جراح خود توضیح دهید و جراح نیز باید نظرش را در مورد خواسته شما صادقانه اعلام کند و بگوید که آیا نتایجی که می‌خواهید امکان پذیر است یا نه؟

شما نباید جراحی را انتخاب کنید که شما را دچار سردرگمی کند یا به روشنی روند کار را برایتان توضیح ندهد و یا به سوالات شما پاسخگو نیست.

جراحی که بخش قابل توجهی از فعالیتش را برای انجام جراحی بینی اختصاص می‌دهد و به موارد چالش برانگیز در طول جراحی بینی آشناست.

مشاوره با متخصص

شما می‌توانید با مشاوره بصورت حضوری و یا تماس با مطب دکتر شاهین میلانی یک تصمیم صحیح و یک انتخاب مناسب برای جراحی بینی خود داشته باشید. از فرم گیری نهایی بینی و نوع عمل بینی که خواهید داشت.