kepce kulak 80x80 - در مورد جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی چه می دانید؟
جراحی گوش یا اتوپلاستی چیست؟ بهترین جراح در تهران
آوریل 22, 2020
جراحي گوش
اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش چیست؟ هزینه جراحی گوش
آوریل 22, 2020
نمایش همه

در مورد جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی چه می دانید؟

جراحي گوش_ اتوپلاستی

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

اتوپلاستی که جراحی زیبایی گوش نیز نامیده می شود یک نوع جراحی زیبایی است که هدف آن تغییر سایز، شکل و مکان گوش هاست. عده ای از افراد تصور می کنند ظاهر گوش هایشان نسبت به دیگران دارای تفاوت است. عمل جراحی گوش بهترین راهکار برای این افراد است که می تواندبه آنها کمک کند تا گوش هایی متناسب داشته باشند. افرادی هم به دلیل مشکلات مادرزادی از ناحیه گوش دچار مشکل هستند که این افراد نیز می توانند با استفاده از جراحی زیبایی گوش به گوش هایی با ظاهر عادی و مورد پسندشان دست یابند. دلایل دیگری همچون صانحه و ضربه و غیره که ناحیه گوش را دچار آسیب دیدگی کرده است، با انجام عمل جراحی گوش بهبود خواهند یافت.

اتوپلاستی معمولا برای هر دو گوش انجام می شود که بتواند تقارن بیشتری ایجاد کند. به طور طبیعی لاله گوش و جمجمه باید زاویه 10 تا 15 درجه را تشکیل دهند و در بعضی افراد بدلیل نقص های مادرزادی این زاویه بیش از حد طبیعی است و ظاهری نا میزان را ایجاد می کند. عمل اتوپلاستی علاوه بر برطرف کردن نقص های مادرزادی گوش به منظور بازسازی شکل ظاهری گوش نیز انجام می شود.

unnamed 5 - در مورد جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی چه می دانید؟

سن مناسب برای انجام جراحی گوش:

اگر گوش دچار عارضه مادرزادی باشد بهتر است در سنین کودکی (بعد از شش سالگی ) که در سن ورود به مدرسه است انجام شود زیرا ممکن است به دلیل برخی مشکلاتی که در جامعه وجود دارد توسط بچه های دیگر مورد تمسخر واقع شود . در این سن گوش ها به اندازه کافی رشد کرده اند و برای جراحی مناسب است.

مراحل جراحی زیبایی گوش

ابتدا در پشت گوش، جایی که چین گوش به سر می رسد، یک برش ایجاد می نماییم. سپس جراح گوش پوست و غضروف را برش می دهد و در صورت نیاز مجدد غضروف را شکل خواهد داد. در حین جراحی گوش می توان علاوه بر اصلاح جلو آمدگی گوش ها، اندازه ( بزرگی گوش ) یا ناقرینگی آن ها برطرف گردد. در پایان غضروف گوش توسط بخیه در محل جدید فیکس می گردد و محل زخم پانسمان خواهد شد.

ear surgery - در مورد جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی چه می دانید؟