بوتاکس

بوتاکس

در این مقاله در مورد بوتاکس ، مدت زمان تزریق ، اثرات جانبی و..صحبت می کنیم.

تعریف بوتاکس :

بوتاکس سم باکتری بوتولونیوم است که برای برطرف کردن و یا بهبودی چین و چروک های مقاوم صورت مورد استفاده قرار میگیرد. این روش غیرجراحی، خطوط اخم بین ابروها و چین های خارج چشم و چین های روی پیشانی را با چند تزریق کوچک از بین برده و یا کمرنگ میکند.

مدت زمان تزریق:

کل روند تزریق حدود 10 تا 15 دقیقه طول میکشد.

اثرات جانبی:

بسته به اینکه بوتاکس کجا تزریق می شود، اثرات جانبی ممکن است شامل سردرد، علائم سرماخوردگی، افتادگی پلک ها و حالت تهوع باشد. کبودی موقت در جای تزریق عادی است. دردهای صورت، قرمزی در محل تزریق وضعف عضلات عکس العمل هایی هستند که کمتر پیش می آیند و حداکثر چند ساعت طول می کشد.

بهبودی:

علایم ناشی از تزریق چند ساعت بیشتر طول نمی کشد و اثرات بوتاکس چند روز بعد ظاهر میشود.

خطرات:

شامل خطرات جزئی و کوچک و واکنش های حساسیتی است.

نتایج:

اثرات تزریق بوتاکس بعد از 2 تا 3 روز شروع می شود، در طول 2 تا 3 هفته به حداکثر می رسد و معمولاً 4 تا 6 ماه دوام دارد.بغیر از رفع چین و چروک مطالعه نشان داده که بوتاکس دردهای میگرنی، تعریق زیاد، چشمک زدن غیرارادی و گرفتگی عضلات گردن را تسلی می دهد.

تکنیک:

بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه از مصرف پماد بیحس کننده روی پوست ناحیه تزریق بیمار به حالت نیمه نشسته روی تخت دراز کشیده و پزشک بعد از تمیز کردن ناحیه تزریق را شروع میکند. بسته به وسعت و شدت چینهای پوستی تعداد و محل تزریق متفاوت خواهد بود. با مصرف پماد این پروسه معمولا دردناک نیست. بعد از تزریق تا چند ساعت نباید دراز بکشید و دوش بگیرید و فعالیت سنگین داشته باشید. از ماساژ دادن ناحیه تزریق خودداری کنید.

وضعیت بیمار:

سرپایی و معمولاً در مطب انجام می گیرد.

بیهوشی:

ندارد و معمولا برای کاهش درد حین تزریق از پمادهای بیحسی استفاده میشود.

جراحی های زیباییمقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.