بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی با عمل افتادگی پلک چیست؟

بلفاروپلاستی از دو کلمه بلفارو به معنی پلک و پلاستی به معنی بازسازی یا ترمیم تشکیل شده است و به معنی جراحی است.که جهت اصلاح شکل ظاهری پلک انجام میگیرد.

معمولا به واسطه ی افزایش سن و کاهش الاستیسیته پوست و شل شدن بافت ها پوست پلک بالا و پایین شل شده و بافت چربی پشت آن نیز با کم شدن قدرت نگهدارنده به صورت توده های کیسه ای شکل شل و آویزان شده خود نمایی می کند.

با گذر زمان و افزایش سن مسائل فوق شدت پیدا کرده و در مرحله ای جهت اصلاح شکل ظاهری و حتی گاهی به دلیل تداخل با دید مداخله جراحی ضرورت پیدا می کند.

گاها موارد فوق بعلت مسائل دیگری مثل ژنتیک در سنین پایین نیز دیده می شوند ولی عمدتا این عمل مختص سنین بالا است.

در طی این عمل با برش روی پلک پوست اضافی آنرا برداشته از حجم عضله ی هیپرتروفیک پشت آن می کاهد و قسمتی از توده چربی بر آمده ی عقب را برداشته و نهایتا برش پلک را ترمیم می کند.

معمولا این عمل پروسه سنگینی نبوده و نیازی به بستری و مراقبت زیادی ندارد. با توجه به نقش چشم ها در ارتباط های اولیه اهمیت آن در بروز احساسات این عمل جراحی با بهبود حالت استایک این ناحیه کمک فراوانی به ارتقا کیفی موارد فوق می نماید.

چه کسی کاندید مناسب برای عمل پلک است؟

افرادی که افتادگی پوست و شلی بافت چربی پشت پلک داشته که موجب برجسته شدن ناحیه و ایجاد چین پوستی روی آن می گردند کاندید عمل افتادگی پلک می باشند.این مسئله معمولا با گذر زمان و افزایش سن ایجاد می شود.بنابراین معمولا این جراحی برای افراد در سنین بالا صورت می گیرد ولی استثنا نیز وجود دارد و افراد با سن کمتر بطور ژنتیکی گاها کاندید عمل می باشند نکته بسیار مهم در مورد عمل بلفاروپلاستی تصور غلط بعضی از افراد از نتیجه عمل است به این معنا که بعضی از افراد انتظار دارند با این عمل ابرو بالا کشیده شده یا چین های گوشه چشم از بین برود.

موارد فوق هیچ ارتباطی با این عمل ندارند و صرفا در طی این عمل، افتادگی پوست پلک از بین میرود و جهت رفع این موارد اقدامات جراحی یا غیر جراحی دیگری است که حتما این مسئله باید به طور روشن توسط جراح در میان گذاشته شده تا انتظار غیر واقعی از این عمل وجود نداشته باشد.

 در کل بهترنی کاندید برای عمل افتادگی پلک موارد ذیل هستند:

  • افرادی که پوست اضافه و آویزان پلک و پایین و بالا چین طبیعی آنرا پوشانده است.
  • افرادی که افتادگی پوست شل پلک بالا میتواند دید شما را تحت تاثیر قرار دهد
  • افرادی کهکیسه ای شده پلک پایین و پف آلودگی پلک بالا به خاطر شل شدن ساپورت بافت چربی و بیرون زدگی آن حالت خستگی به فرد میدهد.

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی بلفاروپلاستی معمولا با حالت نیمه بیهوشی انجام شده و معمولا نیازی به بیهوشی کامل نیست مگر اینکه همراه با جراحی های زیبایی دیگر مثل عمل بینی باشد.طی عمل جراح بعد از برش روی پلک پایین یا بالا قسمتی از پوست آن ناحیه را که اضافی است برداشته و از حجم عضلات پشت آن میکاهد و نهایتا بعد از وارد شدن به نواحی عمقی تر قسمتی از کیسه های چربی که در چند ناحیه پشت پلک وجود دارند را برمیدارد.در انتها محل عمل در چند لایه ترمیم شده و روی آن پانسمان چسبی قرار داده میشود.

عمل بلفاروپلاستی تداخلی با فعالیتهای روزمره نداشته و بیمار میتواند چند ساعت بعد از عمل فعالیت های خود را از سر بگیرد.

چند روز اول ممکن است در ناحیه عمل کبودی و کمی تورم وجود داشته باشد که تدریجا از بین می رود.در این دوره بیمار می تواند از عینک آفتابی استفاده کند.

بهترین جراح زیبایی بینی دکتر میلانی

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.