تغییرات چهره بعد از عمل بینی

بسیاری ممکن است از ظاهر بینی خود متنفر باشند، اما تعداد کمی از این افراد به جراحی بینی روی می آورند زیرا تغییر شکل بینی و چهره ریسک بزرگی به حساب می آید. در اغلب موارد، تعلل برای انجام جراحی بینی به این دلیل است که افراد می ترسند دیگر شبیه خودشان نباشند و چهره دیگری پیدا کنند. البته این امر همیشه هم بد نیست؛ تصور کنید که فرد قبل بیهوشی، بینی خود را دارد و سپس با بینی جدیدی به هوش می آید. با این حال این تغییر کلی چهره و تبدیل  شدن به فردی دیگر چندان صحت ندارد و فکر کردن به آن، خصوصا در دوره نقاهت می تواند باعث استرس و اضطراب فرد شود. در ادامه به چگونگی تغییرات چهره بعد از عمل بینی می پردازیم.

رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی نوعی جراحی است که به منظور بهبود ظاهر و عملکرد بینی انجام می شود. این جراحی اغلب برای اصلاح بینی های کج، بینی های بسیار بزرگ و یا اصطلاح مشکلات تنفسی (ژنتیکی یا ناشی از ضربه یا آسیب) انجام می گیرد. عمل بینی ترمیمی معمولا برای اصلاح معایب رینوپلاستی که در  گذشته انجام شده، صورت می گیرد.

 

انواع تغییرات چهره بعد از عمل بینی

جراحی بینی می تواند از چهار طریق چهره فرد را تغییر دهد:

 

 

توازن چهره

بینی در مرکز صورت قرار دارد. اگر بینی بسیار بزرگ و نامتقارنی داشته باشید در بین سایر اعضای چهره بسیار جلب توجه خواهد کرد. بعد از عمل، بینی با بقیه اعضای صورت هماهنگی پیدا می کند. به علاوه اگر بینی تان نامتقارن است، با انجام جراحی بینی می توانید تعادل آن را بازگردانید. بعد از عمل بینی، صورت به علت توازن و هماهنگی به وجود آمده، به طرز شگفت آوری تغییر می کند.

 

تغییر اندازه

در صورتی که به نسبت چهره تان، بینی بسیار بزرگ یا بسیار کوچکی دارید، جراحی بینی می تواند اندازه بینی را تغییر دهد و از این طریق به تغییر و بهبود چهره تان کمک کند.

رفع مشکلات تنفسی

برای افرادی که از مشکلات تنفسی رنج می برند؛ رینوپلاستی می تواند علاوه بر تغییر ظاهر بینی و چهره فرد؛ باعث رفع مشکلات تنفسی و بهبود سلامت فرد نیز بشود. از آنجایی که سلامت افراد در چهره هایشان مشخص است، جراحی بینی که هم به منظور زیبایی و هم حل مشکلات تنفسی انجام می شود، در چهره فرد نمود پیدا کرده و می تواند نشان دهنده سلامت وی باشد.

 

افزایش اعتماد به نفس

شاید برایتان سوال باشد که چرا جراحی بینی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود؟ پس از انجام جراحی بینی، چهره فرد نه تنها از نظر زیبایی بلکه به دلیل داشتن اعتماد به نفس بیشتر، تغییر می کند. این افراد پس از جراحی، بیشتر لبخند می زنند؛ زیرا از ظاهر چهره خود راضی هستند که این از نظر اطرافیانشان دور نخواهد ماند. البته نگران قضاوت دیگران نباشید که چهره جدیدتان را مدیون جراحی زیبایی می دانند؛ بلکه به تغییرات مثبت چهره و  اعتماد به نفس بعد از عمل بینی فکر کنید.

چرا تغییرات بینی می تواند تحولات بزرگی را در پی داشته باشد؟

ممکن است برای بسیاری از افراد سوال باشد که چرا تغییرات بینی بعد از عمل تاثیر به سزایی بر دیگر اعضای صورت و حتی زیبایی کلی چهره دارد. تصور کنید که بینی عضو مرکزی چهره انسان است که از گونه ها، پیشانی، و فک جلوتر قرار می گیرد و به صورت بُعد و معنا می بخشد. از کنار، بینی به نیم رخ انسان شکل و ساختار می دهد و به اعضای دیگر تناسب می بخشد.

با داشتن چنین جایگاه مهمی در چهره، بینی می تواند باعث تناسب یا عدم نتاسب اعضای صورت با یکدیگر شود. بزرگی یا کوچکی، کجی یا صافی، قوز داشتن یا نداشتن بینی می تواند کل چهره فرد را تحت تاثیر قرار دهد. با تغییر بینی از طریق جراحی، هماهنگی و تناسب به چهره فرد باز می گردد و می توان به دیده شدن دیگر اعضای صورت نیز کمک کرد.

 

چگونه می توان از مشکل دار بودن بینی مطمئن شد؟

گاهی اوقات خود شخص به راحتی می تواند مشکل دار بودن بینی خود را تشخیص دهد. هر بار با نگاه کردن در آینه، آرزو می کند که کاش بینی زیباتری داشت. اما ممکن است در برخی مواقع تشخیص مشکل دار بودن بینی دشوار باشد. فرد، ظاهر بینی خود را دوست ندارد اما دقیقا نمی داند مشکل بینی وی چیست.

خوشبختانه جراحان بینی از اینکه چه چیزی می تواند چهره هر شخص را جذاب تر کند و یا چگونگی تغییرات ایده آل بینی، آگاهی و اطلاع کافی دارند. پزشکان باید درباره صورت های مختلف، تفاوت انواع چهره ها، تناسب صورت و … مطالعات بسیاری داشته باشند. بعد از عمل ، بینی شما باید تناسب خوبی با چهره داشته باشد و نمی توان از یک فرم بینی برای همه بیماران استفاده کرد. مثلا بینی های عروسکی تنها برای برخی صورت های ریز مناسب است. یک جراح خوب در اولین جلسه ی مشاوره قادر است با بررسی کامل صورت و بینی بیمار تشخیص دهد کدام بینی برای صورت بیمار مناسب تر است.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.