در مورد عمل جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی بیشتر بدانبد


عمل جراحی زیبایی گوش

بعضی از افراد که در زمان کودکی از برآمدگی، اندازه و ظاهر گوش به دلیل عدم تقارن و برجستگی برخوردارند، یا در برخی از موارد گوش های آسیب دیده ای که دچار عدم قرینگی شده اند، و همچنین مشکلات دیگری از جمله افتادگی یا بزرگی بیش از اندازه در اشخصاص همگی سبب بروز نارضایتی و عدم اعتماد بنفس در آن ها می شود.

اتوپلاستی، حالات غیرعادی یا نقوص موجود در گوش های خارجی را تصحیح نموده و زیبایی گوش را افزایش خواهد داد. این اصطلاح به پین گذاری گوش یا شکل دهی مجدد به گوش با نزدیک تر کردن گوش به سر اشاره دارد. این روند زیبایی صورت به نسبت ساده بوده و به طرز قابل توجهی وضعیت احساسی و ظاهر بیمار را تغییر خواهد داد.

آیا جراحی زیبایی گوش تاثیری بر شنوایی دارد؟

جراحی زیبایی گوش بر روی شنوایی افراد تاثیری نمی گذارد. گوش از سه قسمت تشکیل شده است، گوش داخلی، گوش میانی و گوش بیرونی. که عملآ گوش میانی و داخلی است که روی شنوایی اثر می گذارند و لاله گوش نقش جمع آوری و هدایت صدا به سمت گوش میانی و داخلی را ایفا می کند. بنابراین رخ دادن این اتفاق بسیار بعید بنظر می آید.

در جراحی اتوپلاستی ابتدا یک برش پشت گوش در قسمتی که چین گوش وجود دارد ایجاد می شود، سپس بهترین جراح گوش، غضروف و پوست را برش داده و در صورت نیاز به غضروف شکل می دهد و تغییرات لازم را انجام می دهد.

هزینه ی جراحی زیبایی گوش

هزینه ی جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه ای که جراح برای جراحی گوش دریافت می کند به میزان تجربه، روش مورد استفاده و همچنین محل جغرافیایی جراحی بستگی خواهد داشت. عوامل موثر دیگر نیز شامل موارد زیر می باشد:

  • هزینه ی تخصص جراح
  • هزینه بیمارستان یا تسهیلات جراحی
  • هزینه ی بیهوشی
  • هزینه ی نسخه برای داروها
  • پوشاک بعد از جراحی
  • آزمایش های پزشکی

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.