ترمیم بینی
جراحی ترمیم بینی چیست؟واجد چه شرایطی است؟
فوریه 17, 2020
ترمیم بینی
عمل ترمیم بینی (رینوپلاستی ثانویه)چیست؟
فوریه 19, 2020
نمایش همه

عمل ترمیم بینی _دلایل انجام عمل ترمیم بینی

ترمیم بینی

عمل ترمیم بینی

ترمیم بینی برای افرادی مناسب است که بینی آنها بعد از جراحی قبلی نیاز به بازسازی و اصلاح ایرادهایی دارد که در اثر جراحی قبلی ایجاد شده است.

عمل ترمیم بینی: در مواقعی که پس از عمل جراحی اولیه، هنوز ناهماهنگی‌ هایی مشاهده می شود، یا اختلالاتیبه‌تازگی بوجود آمده است و یا حتی موقعیت بیمار حادتر شده باشد، عمل جراحی زیبایی بینی ثانویه یا همان ترمیم بینی عمل شده برای بیماران واجد این شرایط  مورد استفاده قرار می گیرد.

این امکان وجود دارد که در اثر عارضه‌ های پیش‌بینی نشده و یا مانورهای نادرست جراح، نامتقارن هایی دربینی بیمار ایجاد شود. همچنین ممکن است ویژگی‌های بینی با دیگر ساختارهای صورت، دارای هماهنگی و تناسب نباشند در این صورت هم بیمار می تواند با انجام این عمل به نتبجه دلخواه خود دست یابد.

در جراحی اولیه به دلیل برش های ایجاد شده زخم هایی بوجود آمده اند و بافت های جدیدی را تشکیل داده اند که جراح بینی  جهت عمل ترمیم بینی می بایست دوباره برش ها را ایجاد کند که این موضوع مقداری محدودیت برای جراح ایجاد می کند و به همین خاطر برش ها در پوست بینی باید طوری انجام گیرند که آسیبی به پوست وارد نشود و در مواردی که پوست بینی در اثر جراحی اولیه بینی آسیب شدیدی دیده باشد جراحی ترمیمی بینی به سختی انجام می پذیرد در این صورت پیشنهاد میشود که این جراحی را توسط یک متخصص متبحر انجام شود.

در ترمیم بینی جراح بینی خوب باید به موقعیت قرار گیری غضروف های درون بینی و همچنین عیوب های بینی در عمل بینی اول توجه نماید. بعلاوه موقعیت بینی نیز پیش از جراحی بینی اول نیز مورد بازیابی قرار گیرد.

مشکلات رایجی که به عمل ترمیم بینی نیاز دارند:

  • مسدود شدن مسیر تنفس افتادن غضروف یا استخوان های بینی
  • ایجاد ظاهری غیر طبیعی و مصنوعی در عمل اولیه بینی
  • افتادن دریچه داخلی و خارجی بینی
  • وخیم شدن عدم تقارن بینی
  • کاهش بیش از حد و یا کاهش ناکافی ارتفاع تیغه بینی
  • فرم گیری ناقص و بزرگ کردن بیش از حد یا ناکافی نوک بینی
  • باریک شدن بیش از اندازه نوک بینی
  • ایجاد جای زخم وسیع در خارج یا داخل بینی

cosmetic surgery blog 23 1200x800 1 300x200 - عمل ترمیم بینی _دلایل انجام عمل ترمیم بینی